Kiwi pudinkové košíčky

Kiwi pudinkové košíčky

s čokoládovou polevou

Hrozně nerada plýtvám jídlem a protože jsem měla několik kiwi, které už potřebovaly spotřebovat, hledala jsem nějaký zajímavý recept, jak je využít. Nakonec jsem se rozhodla udělat košíčky s kiwi krémem, jejichž sladkost se výborně doplňuje s hořkostí čokolády. V tomto receptu určitě nedoporučuji použít mléčnou čokoládu, ale kvalitní hořkou, jinak by byly košíčky příliš sladké. Také samotný krém je s použití pouze kiwi poměrně světlý, takže jsem použila trochu potravinářského barviva, aby měl sytě zelenou barvu.


Počet: 20
Příprava: 40 minut (+ 2 hodiny chlazení)
Vaření: 60 minut


SUROVINY

1 křehké těsto

Pudink

4 kiwi
110g cukru
3 vejce
3 žloutky
šťáva v ½ citronu
90g másla, pokrájeného na kousky
2 kapky zleného potavinářského barviva
Poleva

50g hořké čokolády, pokrájené na kousky
10g másla, pokrájeného na kousky

POSTUP

  • Troubu předehřejte na 180°C a 20 formiček na košíčky vymažte tukem.
  • Těsto rozdělte na 20 dílků, z každého vytvarujte kuličku a pomocí prstů vmáčkněte do formiček.
  • Každý košíček vyložte pečícím papírem, vysypte keramickými fazolemi (můžete nahradit rýží nebo fazolemi) a pečte 10 minut.
  • Vytáhněte z trouby, odstraňte fazole a pečící papír, vraťte zpět do trouby a pečte dalších 7-10 minut dozlatova.

Pudink

  • Na krém rozmačkejte dužninu z kiwi a propasírujte přes jemné sítko, abyste se zbavili semínek. Vmíchejte citrónovou šťávu a dejte do kastrůlku.
  • Přidejte vejce, žloutky a cukr a dobře prošlehejte. Přidejte pokrájené máslo a na mírném ohni vařte za stálého míchání dokud krém nezhoustne, asi 15-20 minut. Dejte pozor, aby směs nezačala vařit, protože by se srazila. Pro zjištění správné konzistence nechte malý talířek na chvíli vychladit v mrazáku. Dejte na něj trošku krému, dejte do lednice a pokud během pár minut ztuhne jako pudink, máte hotovo. V tuto chvíli přidejte potravinářské barvivo, dobře promíchejte a nechte mírně zchladnout.

Dokončení

  • Pudink přemístěte do cukrářského sáčku a naplňte jím košíčky. Dejte do lednice na 2 hodiny ztuhnout.
  • Jakmile krém ztuhne, připravte si polevu. Ve vodní lázni rozspusťte čokoládu s máslem, občas promíchejte dokud se směs dobře nespojí.
  • Polevou naplňte cukrářský sáček a ozdobte košíčky.

IMG_9623

IMG_9631

IMG_9635

IMG_9637

IMG_9643

 

Leave a Reply